0

Metastock dili, Algoritmik Trade için tasarlanmış olup, öğrenmesi çok kolaydır.  Diğer yazılım dillerinin göz korkutucu derecede karışık olduğunu düşünürsek; Metastock dilini çok kısa sürede sıfırdan öğrenebilirsiniz.

Algoritmik Trade yaparken kullandığımız bütün fonksiyonları detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Fonksiyonlar bölümünü ikiye ayırdım. Birinci bölümde  fonksiyonlara "Neden" sorusunu sorarak mantığını anlamaya çalışıyoruz. İkinci bölümde ise "Nasıl" sorusu ile fonksiyonların etkin kullanımını öğreniyoruz. Ayrıca çok önemli bir konu olan stop loss uygulamalarına da özel olarak değiniyorum.  Sıfırdan ileri seviyeye hitap eden bir eğitim diyebiliriz. Hayal gücümüzü kullanarak bir çok sistemsel yama yapacağız. Bu yamalar sayesinde sistemlerinize çok rahat müdahale edebileceksiniz.  Algoritmik Trade yapan bir çok insanın yamalar konusunda sorun yaşadığını fark ettim.  Özellikle yatay piyasada ne yapacaklarını bilmiyorlar. Eğitim boyunca; yükseliş, düşüş ve yatay piyasalar için etkili yama yazımını öğreneceksiniz. Sende Metastock dilini öğrenip kendi robotlarını yazabilirsin.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Algoritmik Trade geleceğin en iyi mesleklerinden birisi. Özellikle kripto paraların yaygınlaşması Algoritmik Trade'i zorunlu hale getirmiştir. Piyasaların psikolojinden baskısından kurtulmak için, ekran takibi yapmamak için Metastock dilini öğrenip robot yazabilirsin.

Eğitime katılmak için tıklayınız

Bu eğitimin temelinde indikatörlerin etkin kullanımı yer almaktadır. Teknik analiz yapıyorsak indikatörleri kullanmak zorundayız. İndikatörler hakkında bilgi sahibi olmadan piyasa analizi yapmamız imkansız. Bu sebeple piyasada kullanılan en yaygın indikatörlerin kullanımı, yorumlanması ve bu indikatörleri kullanarak strateji geliştirme adımlarını öğreneceğiz. Stratejimizi oluşturduktan sonra, gerçekten doğru bir strateji uyguladığımızı öğrenmek için Matriks programındaki System Tester araçlarını kullanacağız.

 

İndikatör anlatımlarını 3 bölüm olarak yapıyoruz. İlk bölümde; İndikatörle ilgili teorik bilgiler ve yorumlanması hakkında bilgi sahibi olurken, İkinci bölümde; Etkili al-sat stratejileri geliştirip, bilgisayarların gücünü kullanıyoruz. Üçüncü bölümde ise; Explorer kullanarak hisse tarama işlemini öğreniyoruz. Bir kaç saniye içinde hangi hissenin yükselişte olup olmadığını görebilirsin.

 

 

Eğitimimde boyunca teorik bilgiden ziyade uygulamalı analizler tercih edilmiştir.  Piyasada anlamında indikatör var. Trend takip, momentum, aşırı alım-satım, volatilite kategorilerindeki indikatörleri teker teker inceleyeceğiz.

 

 

Eğitime katılmak için tıklayınız

Günümüzde zorlaşan hayat şartlarını düşündüğümüzde herkesin ek bir gelire ihtiyacı olabilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok ek gelir fırsatı doğmuştur. Algoritmik Trade ’de ek gelir elde edebileceğimiz güzel bir iş fırsatıdır. Aynı zamanda iş hayatı stresinden sıkılmış insanlar için ana gelir kaynağı olarak da değerlendirebilir.  Benim Algoritmik Trade yapmaktaki amacım ana gelir kaynağı oluşturmaktır. Çünkü ben yıllar öncesince sıkıcı iş hayatından ve baskısından kurtulup kendime zaman ayırmaya karar verdim.  Şimdilerde ise çalışma zamanlarımı, izinlerimi, tatillerimi kimseye hesap vermeden ayarlayabilmenin tadını çıkarıyorum. Bu özgürlüğün tarifi yok…

Algoritmik Trade yaptığımız zaman tabi ki hedeflerimizden birisi para kazanmak olacak fakat en önemlisi zaman kazanıyoruz. Günde 9 saat çalışan bir insan, 2 saat (gidiş-dönüş) yol ile birlikte her gün 11 saatini harcıyor. Peki bunun karşılığında ne alıyor. Büyük çoğunluk sadece asgari ücret için 11 saatini satıyor diyebiliriz.  Bu insanın ortalama 8 saat uyuduğunu farz edersek, toplam da 19 saat yapar.  Kendimize zaman ayırabilmek için kalan sadece 5 saat. Tabi bu 5 saatin içerisinde dinlenme, yemek, banyo, aileyle/arkadaşlarla vakit geçirme gibi temel ihtiyaçlar yok. Maaşlı bir işte çalıştığımız zaman müthiş zararda oluyoruz. Algoritmik Trade sizi parasal anlamda milyarder yapmayabilir ama emin olun zaman milyarderi olacaksınız. 

Eğitime katılmak için tıklayınız